اخبار

مدیرحوزه های علمیه خواهران آذربایجان غربی : بزرگداشت اعیاد اسلامی برای نورانیت بخشیدن به درون وجود خودمان است

این مطلب را حجت الاسلام رضوی مدیرحوزه های علمیه خواهران آذربایجان غربی در مراسم جشن عید مبعث نبی مکرم اسلام (ص) و گرامیداشت دهه مبارک فجر که در مدرسه علمیه الزهرا(س) ارومیه برگزار شد عنوان نمود

در این مراسم که ۱۸ بهمن ماه ۱۴۰۲ با حضور حجت الاسلام رضوی مدیرحوزه های علمیه خواهران آذربایجان غربی ، دکتر مطهری مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی ، فدوی معاون پرورشی آموزش و پرورش استان ، حجت الاسلام محمدی معاون تبلیغ حوزه علمیه استان، حاج خانم پورحیدر مدیر حوزه علمیه خواهران الزهراء(س) ارومیه و طلاب این مدرسه برگزار گردید ، مدیر حوزه علمیه خواهران آذربایجان غربی گفت: بزرگداشت اعیاد اسلامی برای نورانیت بخشیدن به درون وجود خودمان است تا ضمن آشنایی بیشتر با ولایت و معارف الهی نور حقه الهی را در وجود خود دریافت کنیم.

حجت الاسلام رضوی اظهار داشت: عبد مبعث نبی اکرم (ص) و پیروزی انقلاب اسلامی که امروز برای آن جشن می‌گیریم به این معنا نیست که یک بار در تاریخ اتفاق افتاده و ما امروز برای آن سالگرد بگیریم، بلکه این دو عید بزرگ در تاریخ همیشه استمرار داشته است.

وی ادامه داد: عید به عنوان یک مسئله ظاهریست ولی یک باطن دارد که در بشریت موثر است، مانند عید غدیر که مثل یک رونمایی است و در واقع در عید غدیر پرده از ولایت امیرالمومنین(ع) برداشته شد و این امر برای همیشه در تاریخ جریان خواهد داشت که شاد بودن و خوشحالی در این اعیاد از سفارشات ائمه است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از اعمال وارد شده در شب مبعث خواندن زیارت امیرالمومنین(ع) است و این جایگاه مولی الموحدین را نشان می‌دهد که پیامبر شهر علم بود و امیرالمومنین(ع) باب و در ورودی آن شهر علم است.

حجت الاسلام رضوی گفت: مقام نبی مکرم اسلام (ص) بالاتر از جبرئیل می‌باشد و حال سوال این است که نبی اکرم (ص) با این مقام آیا از جبرئیل امین فیض وجودی دریافت می‌کند؟ در حقیقت خدای متعال همه قرآن کریم را یکبار به قلب نبی مکرم اسلام (ص) نازل کرد و جبرئیل امین فقط نازل می‌شد و به نبی اکرم (ص) بیان می‌کرد که کجای قرآن را از قلب نازنینش بخواند.

بعد از پایان این نشست حجت الاسلام رضوی مدیر حوزه های علمیه خواهران آذربایجان غربی، دکترمطهری مدیرکل آموزش و پرورش استان و حجت الاسلام محمدی معاون تبلیغ حوزه علمیه استان ضمن بازدید از مدرسه علمیه الزهرا (س) ارومیه در مورد تعامل حوزه های علمیه خواهران و آموزش و پرورش و حضور مبلغات حوزه در مدارس آموزش و پرورش گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *