اخبار, وبلاگ

توفیق میزبانی حوزه علمیه الزهرا(س) ارومیه از بانوان و دختران معتکف در مسجدامام حسین (ع) ارومیه

مسئولین و خادمین حوزه علمیه الزهرا(س) ارومیه توفیق داشتند از ۴۷۰ معتکف زن و دختر در مسجدامام حسین (ع) ارومیه در ایام البیض با افتخارمیزبانی کنند.

راضیه پورحیدر مدیر حوزه علمیه الزهرا(س) ارومیه در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه در ارومیه با اشاره با اعتکاف ۴۷۰ بانوی ارومیه ای به همت مدرسه علمیه الزهرا (س) در مسجد امام حسین (ع) اظهار داشت: سالهاست که مراسم اعتکاف ویژه بانوان درمسجد امام حسین علیه السلام به همت مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها ارومیه برگزار می گردد و امسال با حضور خیل عظیمی از علاقمندان از تمام ظرفیت مسجد جهت اسکان معتکفین استفاده شده است و حتی بعلت استقبال بسیار زیاد بانوان و بغلت محدودیت مکان شرمنده سایر بزرگواران شدیم و الحمدالله این همه نشان از دین باوری و دین محوری جامعه ما دارد که برای یک مراسم مستحبی این همه استقبال می شود . نکته قابل توجه این که امسال حضور بانوان معتکف همراه با دختران نوجوان و کودکانشان بود.

وی خاطرنشان کرد : برنامه های متنوعی از جمله تبیین مسائل روز، استفاده از نصایح اخلاقی علمای دینی و اساتید حوزه علمیه، برگزاری مراسمات دعای کمیل، دعای ندبه، دعای ام داوود و … برای معتکفین در نظر گرفته شده بود.

مدیر مدرسه علمیه الزهرا (س) ارومیه تصریح کرد: برای توجه ویزه به نسل آینده ، ویژه برنامه های متنوعی برای کودکان و نوجوانان حاضر در اعتکاف و از جمله حلقه های صمیمی معرفتی ،اتاق بازی،اتاق تماشای فیلم و کلیپ های مذهبی کودکانه ، به وقت نقاشی و داستان،تشکیل گروه سرود و اهدای جایزه به تمام کودکان و نوجوانان معتکف در مسجد در نظر گرفته شده بود و در مجموع بر اساس بررسی های بعمل آمده از نظر کیفی و کمی از بهترین مراسم اعتکاف بانوان در سطح شهر ار ارومیه و حتی استان بود.

وی در پایان از همه مجموعه ها خصوصا دست اندرکاران مسجد امام حسین (ع) محله بهداری ارومیه ، همکاران و خادمین و بخصوص معتکفین که در برگزاری این اعتکاف عظیم و باشکوه حوزه علمیه الزهرا(س) ارومیه را یاری کردند، تقدیر کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *